Hírfolyam

A falmászástól a strandröplabdáig – sportolás a Műegyetemen

2024. 02. 15.

Egész évben terem- és szabadtéri sportolási lehetőségek tucatját kínálja a BME Sportközpontja és Sporttelepe.

A BME Sportközpont több mint 4000 négyzetméteren számtalan szolgáltatással, köztük egyetemi szinten kuriózumszámba menő háromszintes falmászóteremmel és 25 kerékpáros spinning szobával várja az egyetemistákat. A sportolási lehetőségeket a BME-s hallgatók és dolgozók kiemelt kedvezménnyel vehetik igénybe. A szintén egész évben nyitva tartó Sporttelepen 4 műfüves focipálya, 5 salakos teniszpálya (télen 3 fedett) és egy 400 m-es, 8 sávos rekortán futópálya áll a sportolni vágyók rendelkezésére.

Kincses Gábor, a Testnevelési Központ igazgatója elmondta: „heti rendszerességgel közel 5000 hallgatót mozgatunk meg a szervezett keretek között zajló testnevelési óráinkon és szabadidős tevékenységeinken, méghozzá a legmagasabb végzettséggel rendelkező testnevelő tanárainkkal és sportági szakedzőinkkel. A legnépszerűbb sportágak közé tartoznak a labdajátékok, az erőfejlesztés, a küzdősportok és a jóga. Tanórán kívüli feladataink közé tartozik többek között a hallgatói szabadidősport szervezése, a BEFS Universitas és a MEFOB bajnokságok lebonyolítása, az EUSA és a FISU által rendezett nemzetközi egyetemi eseményekre a BME-s hallgatók delegálása. Az évente több ezer fővel lebonyolított Egyetemi Sportnapokat évtizedek óta együtt szervezzük az Egyetemi Hallgatói Képviselettel, maximális sportszakmai hátteret biztosítva a hallgatóknak.”

Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság - Testnevelési Központ

Fotók: bme.hu, BME Testnevelési Központ Facebook oldala