Hírfolyam
Műegyetemi fórum leendő és gyakorló doktoranduszoknak
2025. 04. 16.
Miért jó doktorit szerezni? Hogyan tervezze meg az ember a jövőjét a tudományban? Milyen ösztöndíj-lehetőségek vannak? Ez mind szóba kerül a találkozón.
A tizenkét doktori iskolát működtető BME április 28-án összegyetemi doktori nyílt napot rendez a PhD- és DLA-programok iránt érdeklődő, illetve az azokban már részt vevő mesterszakos hallgatóknak és doktoranduszoknak.
A rendezvényen szó esik nemzetközi lehetőségekről, ipari projektekről, versenyképes jövedelemről – többek között a BME-n végzett és sikeres karriert befutott vezetőktől – és a tudományos életpálya elindításáról, amellett a kiválósági ösztöndíjakról (EKÖP, KDP, DKÖP) is részletes tájékoztatást lehet kapni.
Az érdeklődők kötetlen formában kérdezhetnek a doktori képzésekről, sőt arra is lesz ehetőség, hogy a gyakorló doktoranduszok megoszthassák saját, a PhD-képzésekkel kapcsolatos tapasztalataidat a karrierválasztás előtt álló mesterképzéses hallgatókkal.
A program:
- Köszöntő – Nyulászi László, az EHBDT elnöke
- Az NKFIH kiválósági pályázatai – Lengyel László, az NKFIH elnökhelyettese
- Kiválósági támogatások és pályázás a BME-n – Levendovszky János kutatási és innovációs rektorhelyettes
- A doktori képzés jövője a BME-n – Zaránd Gergely tudományos rektorhelyettes
- Miért jó doktorandusznak lenni? – Agócs Norbert, a BME EDK elnöke
- Mire jó a doktori? Sikeres szakmai életutak a műegyetemi doktori fokozatszerzés után – Császár András (Ericsson Magyarország, a kutatási részleg vezetője) és Dario Quintavalle (SemiLab, Director of Product Engineering)
- Kérdések és válaszok
- Networking
Az esemény 16 órakor kezdődik a K épület dísztermében. Regisztrálni ezen a linken lehet.

Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság