Hírfolyam
Több mint 200 dolgozat versenyez a BME-n az informatikai OTDK-n
2025. 04. 15.
Nemzetközi hírű tudósok és három minisztérium vezetői is megfordulnak az eseményen.
A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara rendezi az idén a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia informatikai szekcióját. Április 23-án és 24-én a BME Q és I épületében (Magyar tudósok körútja) gyűlnek össze a diákok, hogy megtartsák az előadásukat.
A VIK tájékoztatása szerint 240 szerzőtől 205 dolgozat szerepel a konferencia programjában. Összesen 21 intézményhez kötődnek, a legtöbb – egyaránt 50 feletti – a BME-hez és az ELTE-hez. 23 tagozaton 83 zsűritag értékeli majd őket. A hallgatók között
akadnak Chiléből, Algériából, Dániából, Indonéziából, Romániából, Szerbiából, Szlovákiából, Ukrajnából és Vietnámból érkezettek is.
36-an már doktoranduszként, ketten pedig még középiskolásként neveztek.
A rendezvény rangjáról elmond valamit, hogy az első napon köszöntőt mond többek között Charaf Hassan, a Műegyetem rektora, Imre Sándor, A VIK dékánja és Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár (Kulturális és Innovációs Minisztérium).
Ezután a plenáris előadások következnek. A Linköpingi Egyetemen is tanító Varró Dániel, a BME Mesterséges Intelligencia és Rendszertervezés Tanszékének egyetemi tanára Egy „doki” naplója – avagy a kutatói pálya mérföldkövei és mindennapjai címmel ad elő. Vághy Mihály András, a PPKE Információs Technológiai és Bionikai Karának doktorandusza tartja a Roska Tamás-emlékelőadást, Hálózatos struktúrájú rendszerek hatékony szimulációja címmel.
A tagozati üléseket szerda délután 14, csütörtök délelőtt 9, majd délután 14 órától tartják. A zsűri 17 órától ülésezik, a díjátadó pedig pénteken 9 órától lesz. Itt ismét felszólal Charaf Hassan, továbbá Solymár Károly Balázs infokommunikációért felelős államtitkár (Energiaügyi Minisztérium) és Szolnoki Szabolcs technológiáért felelős helyettes államtitkár (Nemzetgazdasági Minisztérium).
A konferencia ideje alatt bemutatkozó előadást tart a támogatók egy része, így a 4iG, az E-group, az Evosoft Hungary, a Huawei Technologies Hungary, a Morgan Stanley, a Robert Bosch, az SAP, a Tata Consultancy, a Thyssenkrupp, a TNG Tech és a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum Műszaki Tanulmánytára (a részletes program itt böngészhető).
Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság