Hírfolyam
Jól sikerült az első BME Live, jön a második – kérdezz a felvételiről!
2025. 01. 24.Teams-értekezlet formájában lehet részt venni az online fórumon vagy akár a YouTube-on nézni.
Január 30-án, csütörtökön lesz újra BME Live, a Műegyetem online felvételi fórumsorozatának következő felvonása. A felvételi előtt állóknak, illetve a folyamat iránt érdeklődő tanároknak, szülőknek szóló interaktív fórum ezúttal is egy kiemelt téma köré szerveződik, ez pedig
maga a felvételi eljárás: a jelentkezés menete és a pontszámítás.
A nyilvános Microsoft Teams-értekezlethez bárki csatlakozhat ezen a linken és felteheti a kérdéseit. A válaszadók között biztosan ott lesz Bihari Péter, a BME oktatási rektorhelyettese és Pál Erika, az egyetem Központi Tanulmányi Hivatalának igazgatója. Addig is érdemes figyelni a Facebook-eseményt. Az adást élőben streameli majd a BME YouTube-csatornája, és ugyanitt természetesen később is visszanézhető lesz.
Ahogy már megnézhető az első, január 23-án lezajlott BME Live, melynek a műegyetemi közösségek, tehetséggondozó műhelyek, hallgatói szolgáltatások volt a fő témája:
A valamivel több mint egyórás beszélgetés során Fertő Emma, a Gépészmérnöki Kar hallgatója, a BME Suborbitals vezetője arról beszélt, hogy a rakétaépítő csapathoz való csatlakozás nemcsak a versenyekre utazás és a más karokra járó társak megismerése miatt éri meg, hanem a szakmai fejlődés szempontjából is. „Az egyetemen sok lehetőség van gyakorlati tudást szerezni, de az egyik legjobb egy ilyen csapat, ahol élesben teszteljük a közös munka eredményét.
Ez a tapasztalat még álláskereséskor is jól jöhet”
– mondta Fertő Emma.
Berezvai Szabolcs, a Műszaki Mechanikai Tanszék adjunktusa, a BME Tehetségsegítő Tanácsának tagja azokhoz szólt, akik esetleg szoronganak az egyetemi élet nehézségei miatt. „Főleg elsőéveseket tanítok, látom, hogy az iskolaváltás valóban nem könnyű, de bármikor lehet az oktatókhoz fordulni. Szervezünk felzárkóztatásokat, felkészítőket – ebben a felsőbb évesek is aktívak – és jól tervezhető tanulási menetrendet alakítunk ki. A TT pedig ösztöndíjakkal is segít” – mondta Berezvai Szabolcs, megemlítve a BME-n elérhető nemzetközi lehetőségeket is, az Erasmustól az EELISA-ig.
Ingyenes tanácsadás
Garbai Ádám, az Értékesítési és Szolgáltatási Igazgatóság igazgatóhelyettese röviden ismertette a kollégiumi (7 kollégium több mint 4000 férőhellyel), illetve ösztöndíjlehetőségeket, valamint azt a kevésbé köztudomású tényt, hogy a hallgatóknak ingyenes mentálhigiénés tanácsadás, pszichológusok, trénerek workshopjai, előadásai állnak rendelkezésükre. Amellett az ország egyik legnagyobb állásbörzéje minden évben, ahol egymásra találhatnak a hallgatók és a munkaadók.
Török Csongor, az Egyetemi Hallgatói Képviselet tagja kiemelte a minden karon működő mentorhálózat jelentőségét, a több mint 100 öntevékeny kör – szakmai jellegűtől a buliszervezéssel foglalkozóig – tevékenységét, illetve a BME híresen aktív közösségi életének egyéb aspektusait.
„Ez nemcsak azért fontos, hogy jól érezzük magunkat, hanem mert egy mérnöknek csapatban kell dolgoznia”
– jegyezte meg.
A résztvevők feltettek jónéhány kérdést, például a kollégiumi férőhelyek elosztása elveiről, az igazolt sportolók egyéni tanrendjéről, az egyetem ipari partnereiről és az állami férőhelyek számának közelmúltbeli változásáról – amely a Műegyetemen éppenséggel növekedést jelentett.
Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság