Ugrás a tartalomra

Hírfolyam

Tavaly is számos lépést tett a BME az egyenlő esélyekért

2025. 01. 10.
Az Esélyegyenlőségi Bizottság tagjai

Családbarát-védjegy, mozgássérült-parkolók és babacsomag az édesapáknak.

Sikeres évet zárt 2024-ben a BME Esélyegyenlőségi Bizottsága. Az egyetem megkapta a Családbarát hely védjegyet, amely tanúsítja, hogy 2700 foglalkoztatottjának családbarát munkahelyi körülményeket biztosít.

A 2024. januári auditot előkészítő csapat tagjai a fenti képen, balról jobbra: Hornyánszky Gábor, a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar tehetséggondozásért felelős dékánhelyettese, a Szerves Kémia és Technológia Tanszék docense; Ollári Szilvia, a GPK főtanácsosa, a BME Esélyegyenlőségi Bizottság elnöke; Temesvári Zsolt, a Humánerőforrás Fejlesztési Osztály vezetője; Katona Brigitta, a Humánerőforrás Fejlesztési Osztály HR-fejlesztési munkatársa; Nagy-Tóth Kitti Írisz, a Szabályozási Osztály jogi előadója.

A védjegy hivatalos átadására 2024. április 17-én a jó gyakorlatokat megosztó IV. Családbarát Egyetem workshop keretében került sor. Az eseményre érkeztek vendégek többek között az ELTE-ről, a Semmelweis Egyetemről, a Pannon Egyetemről, a Széchenyi István Egyetemről, az Óbudai Egyetemről, a Soproni Egyetemről és a HUN-REN Szegedi Biológiai Kutatóközpontból.

A workshopon elhangzott, hogy a BME-n 

a fontosabb családbarát intézkedések közé tartozik a részmunkaidős, rugalmas, otthoni és kötetlen munkaformák bevezetése, az alapítványi bölcsőde és óvoda működtetése, a cafeteria-juttatás, a nyári sporttábor és a kedvezményes sportolási lehetőség biztosítása a BME Sportközpontban.

A Műegyetem Szenátusa 2024. május 27-ei ülésén az Esélyért Díjat Toldy Andreának, a BME GPK egyetemi tanárának ítélte. Az Esélyegyenlőségi Bizottság 2024-ben az édesapákat is jogosulttá tette babacsomagra és elindította a BME Családbarát Hírlevelet. Az akadálymentes környezet fejlesztése jegyében mozgássérült parkolót alakítottak ki a K épület előtt, felmérték a kampusz területén található kerekesszékes lifteket, és mivel az E épületben új berendezés kiépítése vált szükségessé, megkezdődött a műszaki tervdokumentáció elkészítése.

Fontos esemény volt, hogy a Gépészmérnöki Karon átadták a BME Mol Lounge közösségi teret, amely modern és barátságos környezetet biztosít étkezéshez, pihenéshez és egyetemi találkozásokhoz. A projekt megvalósulásában a bizottság elnöke, Ollári Szilvia esélyegyenlőségi szakértőként is közreműködött.

Az bizottság idei és hosszabb távú tervei között szerepel egészségfejlesztő, stresszkezelő, szociális készségfejlesztő csoportfoglalkozások és előadások szervezése a munkavállalók számára, valamint információs térkép létrehozása az esélyegyenlőséggel kapcsolatos helyek feltüntetésével.

Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság