Hírfolyam

Mit keresnek gépészmérnökök az egészség szolgálatában?

2024. 10. 09.
Jövőtervező.BME 2

Október 30-án kiderül: jön a Jövőtervező.BME sorozat második állomása.

"Minden élet forrása a mozgás" - ez a Leonardo da Vinci-idézet a Műegyetem tudományos ismeretterjesztő előadás-sorozata, a Jövőtervező.BME második felvonásának mottója. A nagy sikert arató, az Építőmérnöki kar kutatói által tartott első alkalom után ezúttal a gépészmérnökökön a sor: Gépészmérnökök az egészség szolgálatában alcímmel azt mutatják be, hogy miként kapcsolódik össze az egészségtudomány és a mérnöki fejlesztés.

Az előadások október 30-án 17 órától kezdődnek az egyetem K épületének (Műegyetem rakpart 3.) dísztermében. A közönség többek között arról fog hallani, hogy hogyan alakítják a gépészmérnöki innovációk a mindennapjainkat, de lássuk a részletes programot:

Bevezetés: Paál György (BME Hidrodinamikai Rendszerek Tanszék)
A technika csodái a medicina napi gyakorlatában: Debrődi Gábor (Országos Mentőszolgálat - Kresz Géza Mentőmúzeum)
Az emberi egyensúlyozás: Takács Dénes (BME Műszaki Mechanika Tanszék)
Mozgásvizsgálatok az egészség szolgálatában: Kiss Rita (Mechatronika, Optika és Gépészeti Informatika Tanszék)
Hemodinamikai kutatások a BME Hidrodinamikai Rendszerek Tanszékén: Paál György (Hidrodinamikai Rendszerek Tanszék)
Ízületi implantátumok kopásának csökkentése orvos-mérnök együttműködéssel: Szebényi Gábor (Polimertechnika Tanszék)
Neurorehabilitáció – mozgatással segít a robot: Tóth András (Gyártástudomány és -technológia Tanszék)

A részvétel ingyens, de regisztrálni kell hozzá ezen a linken.