Ugrás a tartalomra

Hírfolyam

Építsd a jövőd! – kedden startol a Műegyetemi Állásbörze

2024. 10. 04.
A legutóbbi börze

Ismét bővülő helyszínen, több ezer látogatót várnak a BME-re, a főváros és a felsőoktatás egyik legnagyobb álláskereső rendezvényére.

Az 56. Műegyetemi Állásbörzét október 8-9-én 10 és 17 óra között rendezik meg a BME kampuszán. A kétnapos eseményen a K és a Q épületben több mint 120 kiállító 1500-nál is több fő- és részmunkaidős pozíciója, gyakornoki lehetősége közül lehet majd válogatni a műszaki, mérnöki, természettudományi, informatikai, gazdasági és humántudományok területén. A rendezvényre várják a hallgatókat, a pályakezdőket és a már munkatapasztalattal rendelkezőket is.

„A közelgő állásmustrán a hallgatók személyesen is találkozhatnak azon cégek képviselőivel, ahol később gyakornokként, munkavállalóként is el tudják képzelni a jövőjüket. Érdemes kihasználni ezt az alkalmat, mert erre csak kétszer nyílik lehetőség egy évben, idén ez lesz az utolsó” – mondta a bme.hu-nak Németh Ákos, a BME Értékesítési és Szolgáltatási Igazgatóság (BME ÉSZI) vezetője.

Az elmúlt hetekben, a Felkészítő Napokon tematikus, részben a külföldi hallgatóknak is elérhető angol nyelvű programokkal, karrierközpontú kurzusokkal és foglalkozásokkal várták az érdeklődőket, érdemes ugyanis felkészülten érkezni. Oroszi Péter, a BME ÉSZI Hallgatói Tanácsadási Osztályának vezetője az önéletrajzok frissítése mellett azt tanácsolja, hogy 

a pályázók nézzenek utána a kiállítók profiljának, a kínált pozícióknak, írják össze az őket érdeklő kérdéseket, hogy célirányosan kereshessék fel a számukra érdekes cégeket.

A célzott álláskeresést többféle szűrési szempont (például munkavégzés helye, szükséges nyelvismeret, végzettség) könnyíti meg a börze portálján. A felkészülésben, a célirányos álláskeresésben és a helyszínen való tájékozódásban idén is segít az Állásbörze Kalauz, valamint a Műhely című kiadvány Állásbörze melléklettel kiegészült aktuális lapszáma.

„Arra biztatjuk a kiállítóinkat, hogy tegyék interaktívvá a megjelenésüket. Ha lehetőség van rá, akkor technológiai vívmányokkal is mutassák be tevékenységüket és engedjenek betekintést a cég életébe azzal, hogy megmutatják, milyen egy átlagos nap a vállalatnál” – számolt be Orbán Balázs, a Műegyetemi Hallgatói Kft. (MŰHASZ) ügyvezető igazgatója, a Műegyetemi Állásbörze főszervezője. Elárulta, hogy a kiállítók között vannak új szereplők is: a kis- és középvállalatok mellett olyan multinacionális cégek, amelyek magyar leányokat alapítottak.

A rendezvényt Bihari Péter oktatási rektorhelyettes nyitja meg október kedden 10 órakor, beszédét a közösségi médiában és YouTube-on is meg lehet majd tekinteni.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Néhány személyes adat megadása után már fel is tölthetik az önéletrajzukat az álláskeresők és jelentkezhetnek a meghirdetett pozíciókra. Jelentkezés után automatikus válaszlevelet kapnak, majd az adott cég képviselője keresi fel őket a részletekkel.

Mit kíván a pályakezdő?

A Műegyetemi Állásbörze szervezői ezúttal is végeztek egy felmérést a hallgatók és friss diplomások körében. A kérdőívet több mint 500-an töltötték ki. Arról kérdezték őket, hogy hogyan vélekednek választott szakirányukról és pályakezdőként milyen munkahelyek, pozíciók keltik fel az érdeklődésüket.

A szakirányválasztásban a legfontosabb szempontnak az érdeklődési kör bizonyult (84%), de sokaknak fontos az is, hogy az adott specializáció milyen jövőbeli karrier- és kereseti lehetőséggel kecsegtet (77%). Ötből négy válaszadó véli úgy, hogy megtalálta számításait a választott szakon, és közülük majdnem mindenki e szakmához kapcsolódó kiegészítő képzésre szeretne jelentkezni a jövőben.

A válaszadók körében a legvonzóbb a mérnöki és technológiai iparág (5-ös skálán 4,6), második az egészségügy (4,4), harmadik a pénzügyi és banki szektor (4,3). A sor végén a marketing- és reklámszegmens (3,5), illetve az oktatási terület (3,2) áll.

A fiatalok többsége legszívesebben nemzetközi cégnél dolgozna (73%). 54 százalék inkább a magánszektorban, 34 százalék a közszférában, 30 százalék pedig a nonprofit szektorban is vállalna munkát, meglepő módon a startupokat csak 18 százalék preferálja.

További információk és elérhetőségek:

Hivatalos honlap,  Facebook-oldal, Instagram, a MŰHASZ LinkedIn-oldala.

SZ