Hírfolyam

Így ünnnepelték meg a BME sportoló hallgatói, hogy összeszedte magát az időjárás

2024. 09. 17.
sportnap

Több mint húsz hagyományos és egy frissen kifundált sportág mutatta meg magát a műegyetemi sportnapon.

Reggel 9 óra után jártunk először a BME Sportközpontban a keddi rektori szünet napján megtartott sportnapon – akkor még csak a fallabdások melegítettek:

sportnap

De már javában ment egy élő életmód-tanácsadással is megtámogatott jógaóra:

sportnap

"Szinte mindenütt megteltek a nevezések, a focikupára például 32 csapat jelentkezett, itt is hamarosan kezdődnek a programok" - mondta a résztvevők várható létszámát firtató kérdésünkre Bartha Zsolt, a  Testnevelési Központ igazgatóhelyettese.

sportnap

A Bogdánfy úti telepen kiderült, hogy a szabadtéri sportoknál már valóban beindult nagyüzem, a strandröplabda például egyszerre hat pályán zajlott:

sportnap

Ebben pedig az időjárás is partner volt, amennyiben az előző napi eső ha nem is strand-, de korrekt ősz eleji napos időre váltott:

sportnap

E sorok írója lelkes híve a spontán sportág-innovációknak, ezért nagy örömmel figyelte azt a négyfős társaságot, amely a Motorsport-csapat autójának gumiabroncsával és egy vizesflakonnal űzte a bowling és a súlylökés szerelemgyerekeként fogant vetélkedőt:

sportnap

Ehhez a vívmányhoz képest még a bubifoci is avíttas közhelynek tűnt:

sportnap

Közben a lézerharcosok rambóüzemmódban kerülgették a kihelyezett tereptárgyakat:

sportnap

A Sportközpontba visszaérve teltházat találtunk a falmászóteremben:

sportnap

És tapsolhattunk a magyar oktatási rendszerben az intézménytípusok közötti kontinuitást megteremtő játékként tisztelt kidobósnak:

sportnap

Este pedig startol az Infoparkban a háromnapos Egyetemi Napok!

gp