Hírfolyam

Fesztiválhangulatban zárta a versenyszezont a BME Motorsport csapata

2024. 09. 04.
BME Motorsport Bartók Feszt

Pár nappal az utolsó, zágrábi verseny után megmutatták az autót a Bartók Feszt közönségének.

Az Egyetemi Hallgatói Képviselet mellett a BME Motorsport csapata képviselte a Műegyetemet a hétvégi, 11. kerületi Bartók Feszten: a CH épületből a Szent Gellért térre nyíló udvaron közelről meg lehetett nézni a csapat idei versenyautóját, az FRC-11-et.

BME Motorsport Bartók Feszt

Mint Balogh Eszter csapatkapitánytól megtudtuk, a kocsi csak pár nappal korábban érkezett vissza Horvátországból, a Formula Student sorozat idei utolsó versenyéről, ahol összesítésben a 3. helyen végzett - sőt, volt versenyszám, amit meg is nyert.

BME Motorsport Bartók Feszt

"Érdekes élmény volt a fesztivál, kicsiktől az idősekig sok érdeklődő jött oda, jó volt egész nap a csapatról mesélni. Laza hangulatban telt az egész nap" - mondta a bme.hu-nak Balogh Eszter.

Remote video URL

A következő szezon csak jövő nyáron kezdődik, de a BME Motorsport addig sem tétlenkedik, a mérnökök már kezdik tervezni az új autót.

fotók: Szabó Roland / Bartók-negyed

Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság