Hírfolyam

A Műegyetem négy oktatója kapott szakmai díjat a Magyar Felsőoktatás Napja alkalmából

2024. 08. 30.
szarka andrás

A felsőoktatásért felelős államtitkár az egyetem tanévnyitóján adta át a kitüntetéseket.

A Műegyetem pénteken megtartott tanévnyitó ünnepségén Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára a Magyar Felsőoktatás Napja alkalmából adományozott miniszteri szakmai díjakat adott át. A BME oktatói közül négyen is kaptak díjat.

- Faigl Ferencet, a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar Szerves Kémia és Technológia Tanszékének professor emeritusát kiemelkedő életpályája, az oktatói élethivatás melletti elkötelezettsége elismeréseként Eötvös József-díjjal;

- Szarka Andrást (képünkön), a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar dékánját, az Alkalmazott Biotechnológiai és Élelmiszertudományi Tanszék egyetemi tanárát a felsőoktatás területén végzett kiemelkedő oktatási, kutatási és nevelési munkája, illetve iskolateremtő, nemzetközi szinten is elismert tevékenysége elismeréseként Szent-Györgyi Albert-díjjal;

- Szeberényi Imrét, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Irányítástechnika és Informatika Tanszékének egyetemi docensét az oktatás érdekében hosszabb időn át kiemelkedően végzett szakmai tevékenysége elismeréseként Trefort Ágoston-díjjal;

- Csiszár Csabát, a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar Közlekedéstechnológiai és Közlekedésgazdasági Tanszékének egyetemi tanárát kiemelkedő hatású oktató munkája, valamint kiemelkedő tudományos tevékenysége elismeréseként Apáczai Csere János-díjjal tüntették ki.

Az idei ünnepségen vette át a 2023. szeptember 1-je alkalmából adományozott Eötvös József-díját Várady Tamás László, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Irányítástechnika és Informatika Tanszékének egyetemi tanára.

Mindannyiuknak gratulálunk!

Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság