Hírfolyam

Megkoszorúzták a Műegyetemen meghalt tűzoltók emléktábláját

2024. 08. 08.
tűzoltók koszorúzás

A BME kancellárjával közösen emlékeztek a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság képviselői a 18 évvel ezelőtt szolgálatteljesítés közben elhunyt tűzoltókra.

A Műegyetem K épületének alagsori lőterén 2006. augusztus 8-án este tűz keletkezett egy lőgyakorlat során. Az oltásban több egység közel 30 tűzoltóautója és 130 tűzoltója vett részt. A kilenc órán keresztül zajló oltás közben három tűzoltó életét vesztette, hetet füstmérgezéssel kórházba szállítottak.

tűzoltók koszorúzás

A három meghalt tűzoltó, Horváth Ákos hadnagy, Pintér Gábor főhadnagy és Reppman Károly hadnagy emléke előtt főhajtással és mécsesgyújtással tisztelegtek kollégáik, Lipták Attila tűzoltó dandártábornok, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője, valamint Markos Zoltán tűzoltó ezredes és Iszlai Mariann tűzoltó alezredes.

tűzoltók koszorúzás

Az egyetem részéről Verseghi-Nagy Miklós kancellár és Mozsár Eszter rektori személyi titkár emlékezett a tragédiára.

Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság