Ugrás a tartalomra

Hírfolyam

Új szervezeti és üzleti tréner szakirányú továbbképzési szak indul a BME-n

2024. 07. 24.
GTK üzleti tréner

Augusztus 22-ig lehet jelentkezni a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar képzésére.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara (BME GTK) új szakirányú üzleti tréner képzést indít, amely a modern munkaerőpiac kihívásaira kíván választ adni. Az innovatív program célja, hogy magas szintű elméleti és gyakorlati tudást nyújtson a jövő trénereinek, akik ezáltal hatékonyan tudják fejleszteni a szervezetek humánerőforrásait.

Az új képzésről Balogh Péter Zoltán mesteroktatót, munka- és szervezeti szakpszichológust, a képzés szakfelelősét kérdeztük.

A GTK-n már több coach- és pszichológusképzés is indult, mit kell tudni az újról?

Valóban több szakpszichológus- és coach-képzésünk van, a trénerképzésünk ugyanakkor igazi újdonság – és egyedülálló az országban –, hiszen ez az első egyéves egyetemi szintű szervezeti és üzleti specifikus trénerképzés Magyarországon. A végzett hallgatóknak az önálló tréneri tevékenységre jogosító oklevelet a BME állítja ki. Figyelmet fordítunk a karrierút támogatására, a trénerek szakmai identitásának és szakmai hitelességének fejlesztésére. Célunk, hogy megfelelő elméleti megalapozásra épül ő praktikus, gyakorlatias tudásanyagot adjunk át. Emellett támogatjuk a piaci környezetben való működéshez szükséges üzleti és vállalkozói kompetenciák megerősítését.

Kép
Balogh Péter Zoltán

Balogh Péter Zoltán

A képzés olyan szakembereket képez, akik képesek támogatni szervezeti környezetben az egyéni és csoportos fejlődést, valamint a teljes szervezet működési hatékonyságát. Egyszerre nyújt rendszerező ismereteket és gyakorlati tapasztalatot. Fontos cél a tréneri kongruencia minőségi fejlesztése és a tréningfolyamatot támogató hasznos pszichológiai ismeretek biztosítása. A résztvevők megalapozott pszichológiai tudással és megfelelő tréneri eszköztárral felvértezve képesek lesznek egy tréningfolyamat önálló végigvitelére.

Milyen elfoglaltsággal jár a képzés?

A képzési idő 2 félév, részidős, levelezős rendszerben végezhető. A foglalkozások havonta egyszer, pénteken és szombaton lesznek. A GTK különösen nagy hangsúlyt fektet a gyakorlati képzésre: a hallgatók valós életből vett esettanulmányokon keresztül sajátíthatják el a tréneri munka fortélyait. Az egyéni tanulás irányításához, támogatásához konzultációs és kontaktórák tartoznak. Mindkét féléves program fókuszában a tréneri hivatástudat fejlesztése és az üzleti trénerként való érvényesüléshez szükséges szakmai készségek és kompetenciák fejlesztése áll.

Kik az oktatók?

A képzés szakfelelősei és oktatói a kar elismert és tapasztalt oktatói. Így Balogh Péter Zoltán, mesteroktató, munka- és szervezeti szakpszichológus, Juhász Márta, egyetemi docens, munka- és szervezeti szakpszichológus, Kun Ágota egyetemi docens és Fedor István tréner, vállalati tanácsadó. Az oktatói gárdában széleskörű, sokéves vállalati tanácsadói gyakorlattal és tréneri tapasztalattal rendelkező pszichológus trénerek vannak, tudásuk és tapasztalatuk biztosítja, hogy a hallgatók naprakész, gyakorlatorientált ismeretekkel gazdagodjanak.

Milyen feltételekkel lehet bekerülni a képzésre?

A szakirányú továbbképzésre való felvétel feltétele BA, BSc vagy hagyományos főiskolai diploma és szervezetben szerzett minimum 2 év munkatapasztalat. Előnyben részesítjük a pszichológus diplomával vagy tréneri tapasztalattal rendelkező (legalább 10 megtartott tréning nap egyéni vagy co-trénerként), az MA, MSc vagy hagyományos egyetemi diplomával rendelkező, valamint a szervezeti közegben gyakorlatot szerzett kollégákat. A képzés sikeres elvégzése után a hallgatók széleskörű karrierlehetőségek közül választhatnak. Az újonnan megszerzett készségekkel a trénerek fontos szerepet láthatnak el a vezetés- és szervezetfejlesztési projektekben, a hatékonyságnövelésben, a diszfunkciók kezelésében.

Az új szakirányú szervezeti és üzleti tréner képzés egyedülálló lehetőséget kínál mindazoknak, akik elkötelezettek a személyes és szakmai fejlődés iránt. A képzés korszerű ismeretekkel és gyakorlati tapasztalatokkal vértezi fel a hallgatókat, hogy hatékonyan járulhassanak hozzá a szervezetek sikeréhez és a munkaerőpiac dinamikus fejlődéséhez.

Jelentkezni augusztus 15-ig lehet, további információk a BME GTK honlapján olvashatók.

BME GTK