Hírfolyam

A GTK-ra látogatott a kínai SUIBE egyetem delegációja

2024. 06. 19.
SUIBE Egyetem

A sanghaji intézménnyel folytatott együttműködés az oktatás és a kutatás területére is kiterjedhet.

A BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Karán járt a Shanghai University of International Business and Economics (SUIBE) delegációja. A küldöttségben ott volt

- Xu Yonglin, elnökhelyettes,
- Xu Jiliang, a Pénzügyi Kar vezetője,
- Qiao Baojie, a Jogi Kar dékánja,
- Wang Yanyan, a Kínai Nemzetközi Oktatási Kar dékánja,
- valamint Zhang Shuihui, a Nemzetközi Iroda vezetőhelyettese.

A SUIBE delegációját a BME GTK részéről Koltai Tamás dékán, Szalmáné Csete Mária nemzetközi dékánhelyettes, Bethlendi András gazdasági dékánhelyettes, valamint Kardos-Varga Krisztina, a Nemzetközi Tanulmányi Iroda ügyvivő szakértője fogadta.

A dékánhelyettes asszony egy prezentáció keretében ismertette a GTK történetét és bemutatta a kar oktatási és kutatási portfolióját – különös tekintettel az angol nyelvű mesterszakokra –, valamint a Gazdálkodás és Szervezéstudományi Doktori Iskolát. Ezután a vendégek is bemutatták az egyetemüket és a lehetséges kapcsolódási pontokat.

A megbeszélésen elhangzottak alapján a jövőbeli együttműködés az oktatás és a kutatás területére is kiterjedhet.

Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság