Hírfolyam

Tovább bővült a Műegyetem nemzetközi kapcsolatrendszere

2023. 08. 25.

A BME csatlakozott a CoARA (Coalition for Advancing Research Assessment) egyezményhez, melynek célja a kutatói teljesítményértékelés új módszerének kidolgozása.

A CoARA célja  a kutatói teljesítményértékelés reformjáról szóló megállapodás kidolgozása. A 2022 januárjában megkezdett folyamat több mint 40 ország 350 szervezetének részvételével zajlik. A vélemények és a nézőpontok széles skáláját állami és magán kutatásfinanszírozók, egyetemek, kutatóközpontok, intézetek, nemzeti és regionális hatóságok, akkreditációs és értékelő ügynökségek, tudományos társaságok és kutatói szövetségek, valamint más érintett szervezetek jelenítették meg.

A megállapodás 10 kötelezettségvállalás alapján közös irányt határoz meg a kutatás, a kutatók és a kutatást végző szervezetek értékelési gyakorlatának megváltoztatására, azzal az átfogó céllal, hogy maximalizálja a kutatások minőségét és társadalmi hatását.

Az egyezményt 2023 július 3-ig 596 szervezet írta alá, köztük a BME.

Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság