Hírfolyam

Új Pro Scientia Aranyérmesei és Mestertanár Aranyérmesei vannak a Műegyetemnek

2023. 07. 04.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács szakbizottságai odaítélték az idei Pro Scientia, Pro Arte, és Junior Pro Scientia, valamint a Mestertanár Aranyérmeket.

Pro Scientia, Pro Arte és Junior Pro Scientia Aranyérem kitüntetésben az a fiatal részesülhet, aki tanulmányai során és az általa választott szakmai területen kiemelkedő teljesítményt nyújtott, és arról pályamunkák, előadások vagy irodalmi, művészeti és tudományos alkotások formájában számot adott. Az Aranyérem nem egy-egy konferencián bemutatott előadást, pályamunkát ismer el, hanem a hallgatói összteljesítmény alapján a kiemelkedő egyéniséget.

A Bizottság idén is 48 Pro Scienta Aranyéremet ítélt oda, ebből kilencet a Műegyetem hallgatói kaptak meg.

Szekció

Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi

Hann Flóra

Természettudományi Kar

A Pro Scientia Aranyérem kitüntetés odaítélésével egy időben az OTDT szakmai bizottságai által felterjesztett kiváló oktatók, kutatók, akik legalább 10 éve részt vesznek a TDK munkában, Mestertanár Aranyérem elismerésben részesültek.

2023-ban 115 Mestertanár jelölés érkezett 26 intézményből. A szakmai bizottságok által felterjesztett 70 jelöltből 50-en kapják meg 2023-ban a Mestertanár Aranyérmet, közöttük Dunai László a BME Építőmérnöki Karának egyetemi tanára Kupai József a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karának egyetemi docense.

Forrás: otdk.hu