Hírfolyam

A BME és a Continental új szintre emeli együttműködését

2023. 06. 22.

Az új megállapodás célja: a helyi együttműködések országos színtű, összegyetemi keretek közötti folytatása.

A Continental Magyarország és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hosszú évek óta fejleszti partnerkapcsolatát a jövő műszaki szakembereinek képzésében, valamint számos szakmai és kutatási projekt keretében. Mostantól szorosabbra fűzik meglévő együttműködésüket, mely korábban inkább egy-egy egyetemi kar és telephely között valósult meg.

Az új megállapodás célja, hogy a technológiai vállalat mostantól országos szinten, összes magyarországi telephelye részvételével, összegyetemi keretek között dolgozzon együtt a BME-vel. A két szervezet a magasabb szintű együttműködés részleteit egy szakmai workshop keretében dolgozta ki. A 2023 június 21-én, a BME Rektori Tanácstermében tartott eseményen a Continental ügyvezetői, telephelyi szakterületi vezetői, illetve az egyetem rektora, tudományos es innovációs rektorhelyettese, valamit a nyolc kar képviselői vettek részt.

Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság

Fotók: Geberle B.