Hírfolyam

Sikeres versenyek és vizsgák-átadták a Jó tanuló, jó sportoló elismeréseket

2023. 06. 09.

Idén 53 hallgató részesült tanulmányi és sporteredményei alapján a BME „Jó tanuló, jó sportoló” ösztöndíjban. A MEFOB versenyeken elért eredményeikért 24-en kaptak elismerést.

A Műegyetem Tanácstermében díjazták azokat a BME-s fiatalokat, akik jó tanulmányi eredményeik mellett kiemelkedően teljesítettek valamely sportágban. A BME nagy hagyományokra visszatekintő programjában azokat a hallgatókat tüntetik ki, akiknek ösztöndíjindexe az egyetemen töltött legutóbbi két félévben legalább 3,00. Emellett az alábbi sportkategóriák legalább egyikében eredményesen szerepelnek: olimpia és világbajnokság; Európa-bajnokság, világkupa, UNIVERSIADE, korosztályos világ- és Európa-bajnokság, magyar bajnokság, nemzetközi verseny, MEFOB, korosztályos országos bajnokság, országos és regionális verseny, Universitas és egyéb megmérettetése. Az elbírálás során az ösztöndíjindexek átlagát és az adott évben elért legjobb sporteredményt is súlyozzák, a sportágak besorolásánál pedig a Magyar Olimpiai Bizottság állásfoglalása az irányadó.

Az eseményen elsőként Kincses Gábor, a BME Testnevelési Központ igazgatója köszöntötte a díjkiosztón megjelenteket, a díszvendégeket, a sportért felelős rektorhelyettest, Kockánéí Csiszár Emíliát, a karokat képviselő dékánokat és dékánhelyetteseket, majd felkérte Czigány Tibort, a Műegyetem rektorát, hogy nyissa meg hivatalosan is a rendezvényt.

Czigány Tibor beszédében megköszönte a Testnevelési Központ munkatársainak, a sportoló hallgatóknak a munkáját. A BME Neumann János professzorának választott Karikó Katalin is a tanulás melletti sport fontosságára hívta fel a figyelmet a Műegyetem falai között. Joggal tette, hiszen lánya kétszeres olimpiai bajnok evezős. Az egyetem minden tehetséget támogat mutatkozzon az meg a sportban vagy a tudományban, mindez különösen figyelemre méltó, amikor két, külön-külön is egész embert kívánó tevékenységben nyilvánul meg, a sportban és a tanulásban. Felidézte, hogy a BME-s sportolók 26 olimpiai aranyérmet nyertek Magyarországnak a Műegyetemnek. Végezetül eredményes vizsgaidőszakot kívánt a hallgatóknak, és reményét fejezte ki, hogy a jövő évi olimpián tovább gyarapszik a BME-s olimpikonok és olimpiai érmesek tábora.

Radácsi Kristóf, az Egyetemi Hallgatói Képviselet (EHK) elnöke is üdvözölte a jelenlévőket. Örömét fejezte ki, hogy évről évre egyre több oklevelet osztanak ki ezen alkalomkor, ezzel is bizonyítva, hogy a sport nemcsak a fizikumról, hanem az elméről is szól. Az egyetem vezetése elkötelezett a sport támogatásában, a sikeres sportolóktól azt kérte legyenek a BME nagykövetei az intézményen belül és kívül is képviseljék a Műegyetem értékeit, vigyék jó hírét.

A köszöntők után Kincses Gábor felkérte Szirmai Zsuzsannát, a BME Testnevelési Központ testnevelő tanárát az eredmények ismertetésére.

Az Építőmérnöki Kar (BME ÉMK) képviseletében Dr. Mahler András gazdasági dékánhelyettes, a Gépészmérnöki Kar (BME GPK) vezetésétől Dr. Hős Csaba tudományos és nemzetközi dékánhelyettes, Építészmérnöki Kar (BME ÉPK) részéről Dr. Alföldi György dékán, a Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar (BME VBK) képviseletében Szarka András dékán, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar (BME VIK) részéről Dr. Kiss Bálint az Írányítástechnika és Informatika Tanszék tanszékvezetője, a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar (BME KJK) vezetésétől Dr. Varga István dékán, a Természettudományi Kar (BME TTK) részéről Aszódi Attila dékán, míg a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar (BME GTK) képviseletében Dr. Koltai Tamás dékán ismerte el a karok hallgatóinak teljesítményét.

Kiemelkedő műegyetemi hallgatói sportteljesítmények:

Név Kar Sportág
Dobai Tamás GPK Evezés
Garát-Gasparics Fanni VBK Jégkorong
Hopp Márton Péter GPK Evezés
Serban Andrada Alexia VIK Sárkányhajó
Czéczei Flóra Anna GTK Kerékpár (Országúti)
Rokonay Szonja VBK Atlétika
Hajdú Dorottya Katalin VBK Floorball
Somogyi Gergő GPK Futsal
Büki Ádám VIK Jet-ski

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB) kiemelkedően szereplő fiatalok: