Hírfolyam

Rektori-Kancellári közös felhívás és tájékoztató az energiatakarékosságról

2022. 10. 13.

Az energiatakarékosság közös felelősségünk, az energiatudatos magatartás mindannyiunk ügye. Az energiaellátási válsághelyzet kezelésében számítunk minden egyetemi polgár közreműködésére!

2022. augusztus 25-én a környezetbarát és energiatakarékos egyetemi működés megvalósítása érdekében közös felhívást tettünk közzé. Azóta az Egyetem működését alapvetően befolyásoló külső környezetben jelentős változások következtek be. A fenntartó Kulturális és Innovációs Minisztérium energiamegtakarítási intézkedési terv készítésére kötelezte az Egyetemet, amelyben jelentős energiamegtakarítást eredményező beruházási, illetve munkaszervezési beavatkozásokkal kell a takarékossághoz intézményi szinten hozzájárulni.

Az energiafelhasználás csökkentése érdekében bármilyen javaslatot, ötletet szívesen fogadunk. A következő hetekben az adatok ismeretében határozzuk meg a mindennapi oktatást és K+F+I tevé-kenységet legkevésbé hátráltató konkrét teendőket, amelyekről folyamatos tájékoztatást fogunk adni.

Rektor és Kancellár urak közös felhívásban fordultak az egyetemi polgárokhoz.