Műegyetemi oktatók elismerése a nemzeti ünnepen

Több műegyetemi oktató-kutató magas rangú állami kitüntetésben részesült a március 15-ei nemzeti ünnep alkalmából.

Józsa János akadémikust, a BME volt rektorát Széchenyi-díjjal tüntette ki Sulyok Tamás köztársasági elnök. Széchenyi-díjat kapott a Zrínyi Miklós, a BME 2004 és 2008 közötti tudományos és nemzetközi ügyekért felelős rektorhelyettese is. A Széchenyi-díjasokról március 14-i cikkben számolt be a bme.hu.

A nemzeti ünnep alkalmából kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült

Hórvölgyi Zoltán egyetemi tanár a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar (VBK) korábbi dékánhelyettese, illetve a BME VBK Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék korábbi tanszékvezető helyettese több mint három évtizedes kiemelkedő oktatói, témavezetői és tudományos tevékenysége, valamint a nanorészecskés filmek és funkcionális nanoszerkezetű szol-gél bevonatok kutatása területén elért eredményéért.

Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át Vida Rolland okleveles informatikus, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara (VIK) Távközlési és Médiainformatikai Tanszékének egyetemi docense, High Speed Networks kutatólaboratóriumának vezetője a nemzetközi tudományos konferenciák szervezésében, valamint a hazai tudományos élet több nemzetközi konferencia Budapestre hozásával történő felpezsdítését és negyedszázados kutatói, oktatói munkájában elért eredményeiért

A Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Gyires-Tóth Bálint Pál okleveles villamosmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara Távközlési és Médiainformatikai Tanszékének egyetemi docense a mélytanulás alapú mesterséges intelligencia kutatásában és oktatásában végzett munkájának és eredményeinek elismeréseként.

Mészáros László okleveles gépészmérnök, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Kara Polimertechnika Tanszékének egyetemi docense a korszerű, polimer mátrixú nanokompozitok területén elért kiemelkedő tudományos eredményeiért és kimagasló oktatási és oktatásszervező tevékenységéért részesült a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben.

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala Jedlik Ányos-díjjal tüntette ki Balázs L. György okleveles építőmérnököt, matematikai szakmérnököt, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építőanyagok és Magasépítés Tanszékének egyetemi tanárát, akinek fő kutatási területét a beton, a vasbeton és a feszített vasbeton szerkezetek jelentik.

Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság